Sovětské střední tanky, nejvíce chtěné

Jednou z podstatných vlastností sovětských středních tanků je univerzálnost. Každý z těchto tanků má přesně to, co by podpůrné tanky měly mít.

Po 25 tisících odehraných bitvách na randomu jsem se konečně rozhoupal a začal jsem expit linii sovětských středních tanků. Dlouho jsem ignoroval jejich univerzálnost a byl jsem spíše pro tanky, které měly vlastnost A > B > C. Sovětské střední tanky bych dle vzorce charakterizoval takto, A = B = C. To znamená, že máte od každého něco a nemusíte se spoléhat jen na jednu konkrétní vlastnost. Více si to rozebereme v dnešním článku, který hodlám zasvětit této skupině tanků, kterou jsem dost přehlížel. Není náhodou, že velitelé klanů vyžadují u svých členů, aby vlastnili takový Object 140.

Můj první více hraný sovětský střední tank?
Byl to T-34-85 M, který jsem si vyjezdil v maratonu, kdysi. Jelikož jsem se na VI. úrovni tanků zas tak moc nezdržoval, docela dost jsem si tento tank osahal a hrálo se mi s ním celkem dobře. Naznačovalo to, že po kouskách se dá solidně ustřelovat. Nicméně, tohle nebyl ten pravý důvod, proč jsem se rozhodl zkoumat tyto linie sovětských středních tanků.

Co mě k tomu vedlo?
Ne, nebyly to veškeré chvály na diskuzních fórech apod. Byla to zapůjčená T-44 ve frontové linii. Jelikož jsem v této linii neměl rozjetého vůbec nic, tak jsem si ze zvědavosti chtěl tento typ tanku vyzkoušet. Po osedlání mého setupu se mi tento tank začal zamlouvat čím dál více. Řekl jsem si, že třeba taková T-54 nebo Object 140, to musí být parádní poježděníčko a tak jsem se rozhodl začít expit.

Investováno nemálo volných zkušeností a fragmentů
Veškeré volné zkušenosti jsem investoval tak, abych defacto začal na T-34-85 a díky vánoční akci jsem pomocí fragmentů přeskočil rovnou na T-43, kterou jsem již musel plně zkoumat.

T-43
Za mě prostě hrůza! Expit mě to absolutně nebavilo. Ten tank zkrátka nic nenabídl. Farmit na šestkách či dokonce pětkách vám matchmaker skoro vůbec neumožňoval a tak nezbývalo nic jiného, než zatnout zuby a počkat si na T-44.

T-44
Její chuť jsem poznal z frontovky. Nasadil jsem opět svůj setup, svojí drzost a dravost, bez čehož hraní tohoto tanku by mě moc nebavilo. Věděl jsem, co si s ním můžu dovolit a tak expení šlo náramně rychle. Nevím čím to je, ale prostě strašně mu důvěřuji ve všech směrech. Proto jsem s ním v bitvách dost odvážný a ničeho se jen tak nezaleknu. Dělo jedu 100 mm. V garáži zatím zůstává pro expení na další větvičku v podobě Object 430.

T-54
Podobné jako v T-44 s tím, že musím trochu blíže a důvěřovat věžičce, která sem tam něco odrazí. Penetrace není joke ani na jednom dělu, ale skutečná realita. Nutno se zamyslet, jak moc goldíte. Ono penetrace 219 na IX. úrovni středního tanku není nic moc. Takže budete nemálo goldit, abyste dosáhli penetrace 330 s alfou 320 a času nabíjení cca 7s. Nevyplatí se tedy pořídit druhé dělo s penetrací 201, ale na goldu také 330 s tím rozdílem, že budete nabíjet cca 6s (časy nabíjení berte s rezervou)? Ať už tak nebo tak, počítejte s tím, že bitvy s T-54 jsou poměrně drahé.

Momentálně se peru s T-62A, ze které se patrně stane sběratelský kousek a je dost podobná Objectu 140 a řeknu vám, nabíjet něco málo přes 5s s penetrací 268 a alfou 320 je právě to, proč jsou tyhle tanky tak moc v bitvách zastoupené. Věž taky není jen tak snadno průstřelná, takže můžete očekávat nějaký ding. A tak musím konstatovat, že jsem po dlouhé době narazil na typy tanku, které baví po všech stránkách. Mám vyzkoušeny automaty v podobě TVP či BC, sniper styl s Leopardem, tanky do hulldownu ať už M48 Patton či Centuriion AX nebo vůbec nic neříkající AMX 30B. No a kde mi tak nějak vůbec nevadí ať už je mapa taková nebo maková, tak jsou to právě sovětské střední tanky (pro většinu hráčů T-54, Object 430 + jejich následovatelé v technologickém stromu). 

Nyní opravdu chápu, že je jiech v bitvách tolik a já za sebe mohu potvrdit jejich univerzálnost a minimálně za vyzkoušení rozhodně stojí. Ano, některé specifické tanky jsou zábavné a jen o zábavě. Nicméně sovětské střední tanky jsou zábavné tím, jak moc z více směrů dokážete ovlivnit bitvu.

autor: esenix