Blíží se konec tanku T-62A?

Na diskuzní fóra se dostaly informace o tom, že by linie středních tanků u národu SSSR měla být ochuzena. Stane se zkoumání tanku T-62A historií?

Zatím nic není potvrzeno, ale může se stát, že ze standartně zkoumatelného vozidla z technologického stromu, se stane unikátní vozidlo. Nebylo to poprvé, viz. příběhy tanků Foch 155 (FRA) nebo FV215b 183 (GBR). Po dobu několika let, končily sovětské linie tanky Object 140, Object 430 a T-62A.

Přeházení větve technologického tromu
Object 140 a T-62A nám zůstaly nezměněné a můžeme je i nadále vyzkoumat z tanku T-54. Object 430, kde jeho předchůci byly tanky, které měly věže usazené v zadní části, se přesunul na IX. úroveň za tank T-44 a stal se tak předchůcem nového tanku Object 430U. Vrcholek stromu uzavírá nejnovější sovětský střední tank s věží vzadu, K-91.

Využití tanků
K-91: Tank s výbornými odhalovacími vlastnostmi a dohledem. A však na sovětský tank postrádá dostatečnou odolnost, proto nepatří mezi zrovna hodně hrané stroje.
Object 430U: Výborně odolný tank s vysokým poškozením na výstřel. V některých situacích se dá hrát jako rychlejší těžký tank, podobně jako Object 277.
Object 140 vs. T-62A: Celkem mobilní podpůrné střední tanky s poměrně krátkým časem nabíjení jednoho granátu. T-62A má navrch ve výdrži a nepatrně malý náskok ve vlastnostech děla jako je čas zaměření nebo rozptyl. Největším kámen úrazu je odolnost věže, kde má navrch Object 140, proto je jako univerzál hráči více vybírán do bitev.

Po finálních úpravách tanků Object 140 a T-62A, kde první jmenovaný patří rozhodně mezi více využívanější, to vypadá jako by už ve hře pro tank T-62A nezbylo moc místo. Tento tank si dnes vyzkoume spíše zvědavec a asi málokdo mu dá přednost před Objectem 140.

Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, nic není jisté. Pokud by se tato zpráva přeci jen potvrdila a T-62A se stal pouze unikátním vozidlem, náhrada za něj by být neměla a jediným tankem po T-54 by měl být Object 140.